بهره‌برداری از هاضم هوازی

ملاحظات بهره‌برداری از هاضم هوازی

در مقایسه با سیستم‌های هضم ­بی‌هوازی، راهبری و بهره‌برداری یک فرایند هضم هوازی نسبتاً ساده است. این ملاحظات بهره‌برداری عمدتاً شامل:

 1-کاهش PH،

2-مشکلات تشکیل کف،

3- کیفیت سوپرناتانت

4-قابلیت آبگیری لجن هضم شده می‌باشد.

 1)    کاهش PH:

کاهش PH و قلیائیت در هاضم‌های هوازی در زمان‌های ماند بالا مشاهده می‌شود. این کاهش ناشی از تشکیل اسیدی است که طی فرایند نیتریفیکاسیون ایجاد می‌گردد. مشاهده‌شده است که در pH های بالای 5/5 سیستم عملکرد خوبی دارد و مشکلی در بهره‌برداری نخواهد بود اما در PH های کمتر از این به دلیل رشد میکروارگانیسم‌های رشته‌ای، مشکلاتی در بهره‌برداری از سیستم به وجود خواهد آمد.

اگر هاضم دارای تجهیزات اختلاط و هوادهی مجزا باشد (و یا این‌که هواده‌های مکانیکی داشته باشد)، در آن صورت امکان دی نیتریفیکاسیون در یک فرایند بسته وجود خواهد داشت (با خاموش کردن هواده‌های مکانیکی). فرایند دی نیتریفیکاسیون قلیائیت تولید می‌کند و به‌این‌ترتیب از کاهش قابل‌توجه PH جلوگیری به عمل می‌آید. اگر لجن ورودی دارای قلیائیت خیلی کمی باشد و نتوان PH را بالای 5/5 نگه داشت، تمهیداتی در راستای افزایش قلیائیت از طریق افزودن مواد شیمیایی در نظر گرفته می‌شود.

2)    مشکلات تشکیل کف:

تشکیل کف ممکن است در هاضم‌های­ هوازی در طی دوره‌های آب و هوایی گرم صورت گیرد. علت این امر عمدتاً نرخ‌های بالای بار آلی ست که در فصول گرم افزایش میابد. تشکیل کف در هاضم‌هایی که از سیستم هوادهی سطحی استفاده می‌کنند بیشتر دیده می‌شود. معمولاً برای کنترل این مشکل در هنگام بهره‌برداری از تجهیزات فواره‌ای استفاده می‌کنند که با پخش کردن آب توسط این تجهیزات مشکلات از تشکیل کف جلوگیری به عمل می‌آید.

رشد میکرو اورگانیسم های رشته ای نیز می‌تواند باعث تشدید تشکیل کف گردد. روش‌های کنترلی برای مقابله با این امر شامل:

1-    کلرزنی جریان ورودی هاضم است. این کلر در قسمت ورودی باعث نابود شدن میکروارگانیسم‌های رشته‌ای در همان ابتدا می‌شود تا در فرایند مشکل ایجاد نکنند

2-     خاموش کردن تجهیزات هوادهی نیز می‌تواند با قرار دادن موقت لجن در حالت بی‌هوازی این میکروارگانیسم‌ها را از بین ببرد.

 

3)    کیفیت سوپرناتانت:

یکی از مزایای هضم هوازی نسبت به بی‌هوازی، کیفیت بهتر سوپرناتانت است.

 به‌ویژه درزمانی که جداسازی جامدات از مایع در یک تغلیظ کننده ثقلی لجن و یا توسط سایر تجهیزات مکانیکی صورت گیرد، این تفاوت کیفیت مشهودتر خواهد بود. جدول زیر ویژگی‌های سوپر ناتانت حاصل از هاضم‌های هوازی را نشان می‌دهد.

 

پارامتر

دامنه

BOD

150-25

COD

300-20

جامدات معلق

300-25

Ph

8/7-6

ویژگی‌های سوپرناتانت حاصل از هاضم‌های هوازی

 ازآنجاکه سوپرناتانت معمولاً به ابتدای تصفیه‌خانه بازچرخش می‌شود، بارگذاری واقعی ناشی از این مواد بر حوضچه‌های هوادهی به‌وسیله BODمحلول نشان داده‌شده است؛ که معمولاً کمتر از قدرت آلی فاضلاب است. جامدات معلق بار زیادی به حوضچه هوادهی اضافه نمی‌کنند، زیرا جامدات در این حوضچه در مرحله خود تخریبی قرار دارند. باوجوداین، یک هاضم هوازی با راهبری خوب قادر است سوپرناتانت خروجی با غلظت جامدات معلق کمتر از mg/L 150 تولید نمایند که غلظت مناسبی محسوب می‌گردد.

 

 

4)     قابلیت آبگیری لجن هضم شده:

آبگیری لجن هضم شده به روش هوازی با استفاده از فیلتر پرسی فشاری، کیکی با 14 تا 22 درصد جامدات تولید می‌کند. البته ویژگی آبگیری ثابت نیست و با تغییر شرایط هاضم ویژگی آبگیری نیز ممکن است تغییر کند. به‌طور عمده این روش تحت تأثیر میزان اختلاط تأمین‌شده در خلال فرایند هضم است؛ زیرا درجه بالای اختلاط، ساختار لخته‌های جامدات را تخریب می‌کند. درصورتی‌که داده‌های مطالعات مقیاس پایلوت چیزی غیرازاین را نشان دهد، توصیه می‌شود برای طراحی تسهیلات مکانیکی آبگیری لجن از معیارهای محافظه‌کارانه‌تری استفاده شود.

 

 گردآورنده: مهندس محمد بهجتی 

منبع: کتاب فرآیند های پردازش لجن فاضلاب -ای اس کروخسکی

همچنین شما میتوانید جهت کسب  اطلاعات بیشتر ومشاوره، با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

tel: 55256411,09124057623

fax: 55256412

 لطفا مقاله را از لینک زیر دانلود کنید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

حتما نگاهی به این مقالات بیندازید

تبلیغات

مخازن سختی گیر
نازل سختی گیر
سختی گیر
سختیگیر رزینی
پکیج های تصفیه فاضلاب خانگی
پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی
پکیج تصفیه فاضلاب
تصفیه فاضلاب
چربی گیر فاضلاب
چربی گیر پساب
چربی گیر پساب فاصلاب
چربی گیر
رزین کاتیونی