فيلتر پرس

 فیلتر پرس

دستگاه فيلتر پرس جهت جداسازي ذرات جامد از مايع در محلول‌هاي سوسپانسيون در فرآيندهاي مختلف صنعتي بکار مي‌رود.

اجزای اصلی دستگاه فیلتر پرس عبارتند از: شاسی دستگاه، جک و سیستم هیدرولیک، صفحات فیلتر (از جنس پلی پروپیلن) که با پارچه‌ های صافی مخصوص روکش شده‌اند.

طرز کار دستگاه فیلتر پرس

1. مکانیسم عملکرد بدین صورت است که صفحات فیلتر پرس توسط جک هیدرولیک تحت فشار قرار می‌گیرند.

2. پساب که حاوی ذرات معلق می‌باشد با فشار وارد صفحات شده و ذرات معلق موجود در آن از صفحات جدا می‌شود و مایع که عاری از ذرات معلق است به بیرون هدایت می‌گردد.

3. پس از اینکه کیک تشکیل گردید ورود سیال قطع شده و صفحات به وسیله ی جک هیدرولیک باز شده و مواد جامد تخلیه می‌گردد.

4. در مرحله بعد صفحات به وسیله جک هیدرولیک بسته شده و سیکل بعدی تکرار می‌شود.

دستگاه فيلتر پرس جهت جداسازي ذرات جامد از مايع در محلول‌هاي سوسپانسيون در فرآيندهاي مختلف صنعتي بکار مي‌رود.

 

 

 

 

از مزایای سیستم فیلتر پرس می‌توان به  موارد زیر اشاره نمود      

  •       راندمان بسیار بالا در عمل حذف
  •         مصرف بسیار پایین انرژی 

 

بیش از 50درصد هزینه ی احداث هر تصفیه خانه ی فاضلاب به بخش تصفیه و پردازش لجن اختصاص می یابد. در واحدهای پردازش لجن تصفیه خانه ها معمولا از روش های بیولوژیک مثل هاضم های هوازی و بی هوازی و همچنین روش های شیمیایی مثل تثبیت لجن به وسیله ی مواد شیمیایی و همچنین جهت آبگیری و خشک کردن می توانند از بستر های لجن خشک کن یا لجن خشک کن های حرارتی استفاده نمود.

اما در صنعت نمی توان از اینگونه تجهیزات پیچیده و گران قیمت استفاده نمود و لذا نیاز به دستگاهی با قابلیت بالا در صنعت احساس شد و این آغازی بود برای ظهور دستگاه فیلتر پرس

فیلتر پرس وظیفه ی آبگیری و خشک نمودن لجن های تولیدی در صنایع را بر عهده دارد، بدین ترتیب که توده ی لجن وارد فیلتر پرس می شود و توسط جک فیلتر پرس عملیات فسرده سازی صفحات فیلتر پرس انجام می شود و در نهایت پس از جدا شدن آب از لجن ها و خروج آن، لجن خشک شده از دستگاه فیلتر پرس خارج می گردد.

شرکت زادآب از سال 1360 شروع به ساخت فیلتر پرس نموده است و در حال حاضر با استناد به تجربه ی سی ساله ی خود و با بهره گیری از کارشناسان متخصص در این زمینه اقدام به ساخت و طراحی فیلتر پرس می نماید. این شرکت در دو کارگاه مجزا اقدام به تولید فیلتر پرس می نماید. فیلتر پرس جزو محصولات تصفیه ی فاضلاب شرکت زادآب قرار می گیرد.

دستگاه فیلتر پرس از قطعات و اجرا مختلفی ساخته می شود و در ذیل به مهمترین بخش های آن اشاره می کنیم.

شاسی فیلتر پرس: شاسی از جنس فلز ضد زنگ کربنی برای ساخت فیلترپرس استفاده می شود و ابعاد سازه بستگی به تعداد صفحات فیلتر پرس دارد و می تواند طولی بین 50 سانتی متر تا 20 متر داشته باشد.

مدار برق فیلتر پرس : جهت روشن و خاموش نمودن پمپ مکش لجن و همچنین کمپرسور هوای فشرده و دیگر تجهیزات برقی مورد استفاده در فیلتر پرس از تابلو برق استفاده می شود

فشاردهنده فیلتر پرس : فشار دهنده های فیلتر پرس وظیفه ی اصلی را در دستگاه فیلتر پرس بر عهده دارند، به فشاردهنده ها اصطلاحا جک نیز می گویند. جک ها در دو نوع دستی و هیدرولیکی در فیلتر پرس مورد استفاده قرار می گیرد. که معمولا برای ظرفیت های بزرگ ناچار به استفاده از جک هیدرولیکی در فیلترپرس خواهیم بود.

صفحات دستگاه فیلتر پرس : صفحات مورد استفاده در فیلتر پرس می تواند از جنس پلاستیکی و یا از جنس فایبرگلاس باشد . صفحات فیلتر پرس وظیفه ی نگه داشتن پارچه های فیلتر پرس را بر عهده دارند.

پارچه های صفحات فیلتر پرس : شاید پس از جک هیدرولیکی مهمترین بخش دستگاه فیلتر پرس را پارچه های آن بر عهده دارند. این پارچه های فیلتر پرس می توانند از پلی استر و یا پارچه های کتانی باشد. هر کدام از این پارچه ها برای شرایط مختلف در فیلتر پرس مورد استفاده قرار می گیرد

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصول به صفحه  مقالات تخصصی فاضلاب مراجعه فرمایید. و یا با کارشناسان

شرکت تماس حاصل فرمایید. 

tel: 55256411,  ,09124057623

fax: 55256412

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH
مخازن سختی گیر
نازل سختی گیر
سختی گیر
سختیگیر رزینی
پکیج های تصفیه فاضلاب خانگی
پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی
پکیج تصفیه فاضلاب
تصفیه فاضلاب
چربی گیر فاضلاب
چربی گیر پساب
چربی گیر پساب فاصلاب
چربی گیر
رزین کاتیونی